İZMİR MASAJ SALONLARI

İZMİR MASAJ SALONLARI

İzmir Masaj Salonları platform olarak her zaman edindiğimiz, benimsediğimiz anlayış kaliteli hizmet veren izmir masaj salonları lokasyonlarını yayınlamaktır. Sektörel anlamda değerlendirme yapıldığında il bazında bir çok masaj salonu olduğu bilinmektedir ancak seçkin ve titiz çalışmalar, analizler, değerlendirmeler belli kriter süzgecinden geçirerek sizin hangi salon daha uygun olacak ise ilan olarak göstermekteyiz. İlanlar tamamen reklam veren ile kullanıcılar arasında ki etkileşimi kaliteli kılmak içindir. İzmir masaj salonları aktif çalışan, masaj çeşitliliğine ve konfora önem veren işletmecilerin oluşturduğu görsellerden seçilerek web sitesi üzerinde yer almaktadır. Tüm bunları konu içerisinde belirtmemizde ki gaye izmir masaj salonu sitemizde arka planda yer alan çalışmaların bizim için ne kadar önemli olduğunu ifade etmek, sizlerin masajı yaptırırken aklınızda soru işaretlerine yer vermemek içindir.Peki masaj hizmetini almak için yapılması gerekenler nelerdir? İzmir’de masaj yaptırmak isteyen bireyler hangi yolu izlemeli? En iyi izmir masaj salonu hangisi? Bulunduğunuz konuma göre en yakın masaj salonu nerede?

İşte tüm sorularınıza rehberlik etmek sizleri zaman kaybınız olmadan en doğru masaj salonuna yönlendirmek için bu keyifli yazımızı hazırladık. Masaj yaptırmayı düşündüğünüz vakit web sitemizi ziyaret ettikten sonra üst menüde yer alan ilçe olarak belirtilen salonlardan birine tıklayıp mobilden giriş yapıyorsanız direkt arama sağlayabilirsiniz. Web üzerinden giriş yapıyorsanız şayet tıkladığınızda sizi yeni bir sayfaya yönlendirecektir buradan dilediğiniz salonu arayıp bilgi alabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz diğer soruyu yanıtlayacak olur isek, bizim sitemizde yayınladığımız salonların hepsi “iyi” sınıfında değerlendirilip yayına verilmektedir. Gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz salonu aradığınızda telefonda masaj çeşitliliği ve nasıl masaj yapıldığı konusunda kısaca bilgi alabilirsiniz. Daha keyifli ve daha iyi bir masaj için biz her zaman buradayız.

SİZİN İÇİN EN DOĞRU MASAJ HANGİSİ?

Stresten kurtulmak mı istiyorsunuz? Ağrılardan mı şikayetçisiniz? Duruşunuzda bir problem mi var? Masajdan maksimum faydayı sağlamanız için, yaşadığınız soruna uygun bir masaj yaptırmanız gerekiyor…

Bunun için en doğru seçim izmir masaj salonu Süperiz Spa&Masaj

Rahatlamak ve ağrılardan kurtulmak amacıyla yaptırılan masajın; tam 160 farklı türü olduğunu biliyor muydunuz? İşin zor kısmı ise; hangisinin sizin için en doğrusu olduğunu bulmak… New Beauty dergisinde belli başlı masaj türleri ve bu masajların hangi sorunlara iyi geldiği konu ediliyor.

İSVEÇ MASAJI 
Bu masaj türü; genel bir gevşeme sağlamak, kan ve lenf dolaşımını hızlandırmak, kaslardaki gerginliği azaltmak amacıyla uygulanıyor. Masaj yağlarının kullanıldığı terapinin ideal süresinin 60 dakika olması gerekiyor.

ANTİ SELÜLİT MASAJI 
Vücutta selülite yol açan ödem ve toksinlerin atılmasını, dolaşım sisteminin düzenlenmesini ve selülitin neden olduğu şekil bozukluklarının onarılmasını sağlıyor.

TAI MASAJI 
Temel yapısını Hint ve Çin tıbbından alan bu masajda; vücut bazı özel hareketlerle geriliyor. Masörler belli noktalara baş parmaklarıyla, elleriyle ve ayaklarıyla basınç uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırıyor. Thai masajı ile vücuttaki stres azalıyor.

DERİN DOKU MASAJI 
Kronik ağrılara, duruş problemlerine ve kronik kas gerginliklerine çok iyi geliyor. Bu masaj türü yağla uygulanıyor.

AROMA TERAPİ MASAJI 
Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarıyla uygulanan bir yöntem. Bu masajda dikkat edilmesi gereken nokta; temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olması… Bu masaj türünde; fiziksel temasın dışında, yağların kimyasal özellikleri de vücuda yarar sağlıyor.

DOLAŞIM MASAJLARI 
Bu tür masajlar; deri altındaki kan dolaşımını aktive ederek, dokunun canlanmasını sağlıyor. Özellikle kanın, bacaklardan göğse doğru gitmesini sağlıyor. Belirli noktalara bastırıldığında, kullanılmış lenf atılıp yenileniyor.

BAŞ-OMUZ MASAJI 
Sadece baş, boyun ve omuz bölgesine yönelik bir masaj… Özellikle baş ağrısı, uykusuzluk, gerginlik, sırt ve boyun ağrısı, tutulmalar gibi sorunların giderilmesinde etkili… Saçın güçlenmesi ve sağlığını kazanması için de çok faydalı…

SIRT MASAJI 
Kamburlaşma, yanlış oturma pozisyonları, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden oluyor. Bu masaj türü, kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletiyor.

AYAK MASAJI HER HASTALIĞA İYİ GELİYOR 
Refleksoloji; ayak tabanında, bedenin tüm organlarına karşılık gelen bazı noktaların olduğu prensibine dayanıyor. Masörler; özel birtakım tekniklerle, ayaklardaki bu bölgelere basınç uyguluyor. Bu basınç; vücuttaki enerjiyi ve kanın akışını tetikliyor. Böylece ilgili bölgelerdeki rahatsızlıklarda iyileşme gözleniyor. Bu masaj için ideal sürenin 30 dakikayı aşmaması gerekiyor.

EN ÇOK KULLANILAN AROMATİK YAĞLAR
Bazı masajlarda sadece fiziksel temas yeterliyken, bazılarında ise vücuda yarar sağlayan yağlar da kullanılıyor. Ancak bu yağların doğru oranlarda uygulanması gerekiyor. İşte masaj sırasında masörlerin sıklıkla tercih ettiği yağlardan bazıları ve faydaları:

DEFNE YAĞI AĞRILARA İYİ GELİR 
Bergamot yağı: Rahatlatıcı ve ferahlatıcıdır; uyku bozukluklarında tercih ediliyor.
Defne yağı: Romatizma ve kas ağrılarına iyi geliyor.
Gül yağı: Vücudunuzdaki ağrı, sızı, şişlik ve kabarcıklara iyi geliyor. Depresyonda da fayda sağlıyor. Isırgan yağı: Eklem ağrılarını hafifletiyor. Regl düzensizliklerine iyi geliyor.
Kekik yağı: Sinirleri yatıştırıyor, eklem ve kaslardaki kan dolaşımını hızlandırıyor.
Lavanta yağı: Ferahlatıcı kokusu özellikle uyku sorunlarında yarar sağlıyor. Ense ve baş ağrılarını gideriyor.
Melisa yağı: Yatıştırıcı ve canlandırıcı özelliği olan melisa yağı; migrende ve kas ağrılarında iyi sonuç veriyor.
Nane yağı: Ağrı giderici ve spazm çözücü özellikleriyle kas ağrılarında kullanılıyor.

Masaj Hizmeti

Masaj Hizmeti
Masajı ilk kez Çinliler günümüzden 3 bin yıl önce uyguladı. Daha sonra Eski Yunanlı hekim Hippokrates burkulma ve çıkıkların tedavisinde ve kabızlıkta masaj yapmayı denedi. 19. yüzyılın başında Stockholmlü hekim Per Henrik Ling eklem ve kaslardaki rahatsızlıklarda uygulanabilecek bir masaj yöntemi önerdi. Ling’in etkisiyle Avrupa da masaja rağbet artmış ve İsveç masaj sistemi Avrupa çapında yayılmıştır. Ling, tıbbi jimnastik ve masaja büyük önem vermiş; hareketleri pasif ya da jimnastik hareketler, basınç, ovma, titretme, vurma ve döndürme olarak sınıflandırmıştır. Daha sonra bu yöntem artrit sonucunda oluşan biçim bozuklarının tedavisinde ve felçli hastalarda kasların yeniden çalıştırılması amacıyla kullanılmaya başladı.